Walczący o kolejną kadencję Jarosław Ferenc zwycięża w drugiej turze wyborów prezydenckich w Radomsku
Informacje przekazane przez Miejską Komisję Wyborczą sugerują, że Jarosław Ferenc, który starał się o kolejną kadencję, triumfował w drugiej rundzie wyborów prezydenckich w Radomsku. Jako kandydat KWW Stowarzyszenia Razem dla Radomska, zebrał 51,84% oddanych głosów. Tymczasem jego rywal, Łukasz Więcek, mógł liczyć na poparcie 48,16% wyborców.
Podczas niedzielnej elekcji, Ferenc zdobył poparcie 8308 osób. Jego przeciwnik z Koalicji Obywatelskiej, Łukasz Więcek, uzyskał 7719 głosów. Frekwencja na poziomie 46%, co oznaczało, że do urn poszło niecałe połowa uprawnionych do głosowania 35 006 mieszkańców Radomska.
55-letni Jarosław Ferenc stoi na czele Radomska od 2016 roku, kiedy to odniósł zwycięstwo w wyborach przedterminowych. W drugiej turze tych wyborów zdobył aż 63,75% głosów.
W roku 2018 ponownie skutecznie ubiegał się o reelekcję, wygrywając w drugiej turze głosowania z wynikiem 65,60% głosów. W swoim dotychczasowym życiorysie zawodowym Ferenc był między innymi zastępcą prezydenta Radomska do spraw inwestycji i gospodarki (w latach 2002-2006), dyrektorem Biura Promocji i Informacji oraz Miejskiego Zespołu Reagowania w Urzędzie Miasta Radomska. Był również radnym. Ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego, a obecnie jest doktorem nauk o ziemi.
W tegorocznej rywalizacji o stanowisko prezydenta miasta liczącego blisko 45 tysięcy mieszkańców, w pierwszej rundzie brało udział czterech kandydatów. Jarosław Ferenc zdobył w niej 35,52% głosów, podczas gdy Łukasz Więcek – 40,69%.

Pielgrzymka emocji: monodram z Reymontem w sercu
Zdobądź cenne umiejętności – weź udział w Krajowym Treningu Pierwszej Pomocy!
Wakacyjne bezpieczeństwo na festynie w Radomsku z policją
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk świętuje 760-lecie Radomska koncertem w kościele św. Lamberta
Gminny festyn rodzinny już wkrótce – dołącz do radosnej zabawy!
Festiwal Słońce w Sercu: Święto talentów osób z niepełnosprawnościami w Przedborzu
Bezpłatne badanie wzroku w OPTO-BUS – zrób krok ku lepszemu widzeniu 26 czerwca!