Profilaktyczna akcja na temat trzeźwości w Radomsku
Radomszczańska akcja profilaktyczna została przyjęta przez mieszkańców miasta z dużą aprobatą.
Kilka dni temu obchodzony był „Światowy Dzień Trzeźwości”. Ten dzień celebrowany był na całym świecie w formie najróżniejszych inicjatyw. Również w naszym Radomsku z tej okazji została przeprowadzona akcja profilaktyczna. Akcję zorganizowało Miasto Radomsko, Komenda Powiatowa Policji w Radomsku oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Akcja została przeprowadzona 14 kwietnia 2022 roku. W tym dniu zwiększono kontrolę stanu trzeźwości pośród mieszkańców naszego miasta oraz okolic. Kontrolowani byli zarówno kierowcy samochodów jaki i rowerzyści. Osoby, które podczas badania były „czyste” otrzymywały w prezencie drobne lecz atrakcyjne upominki w postaci: samochodowych uchwytów na telefon, jednorazowych alkotestów, saszetek oraz oświetlenia rowerowego.
Aktualnie nadużywanie alkoholu jest problemem światowym. Statystyki zapadania na chorobę zwaną alkoholizmem są niepodważalne. Dziś mierzą się z tym problemem ludzie na całym świecie. Idea „Światowego Dnia Trzeźwości” nawołuje, aby chociaż w tym jednym dniu ograniczyć spożywanie alkoholu oraz poprzez liczne akcje profilaktyczne uczulać ludzi na problem alkoholizmu.

Nie – Zwyczajne Opowiastki” zmienia godzinę na 18:00!
Nowy sprzęt przeciwpożarowy dla strażaków!
Radomszczański Festiwal Kolarsko-Biegowy: rywalizacja, medale i wsparcie dla potrzebujących
Absolwenci Radomska żegnają się z polonezem i piosenkami pełnymi emocji
Plenerowy Teatr w Gowarzowie: Przeżyj magię opowieści na żywo
Piknik w Sieradzu: Policja promuje bezpieczeństwo i wspólne działania!
Jak skutecznie radzić sobie z upałami?
Posiedzenie Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej: Kluczowe decyzje dla Radomska