Profilaktyczna akcja na temat trzeźwości w Radomsku
Radomszczańska akcja profilaktyczna została przyjęta przez mieszkańców miasta z dużą aprobatą.
Kilka dni temu obchodzony był „Światowy Dzień Trzeźwości”. Ten dzień celebrowany był na całym świecie w formie najróżniejszych inicjatyw. Również w naszym Radomsku z tej okazji została przeprowadzona akcja profilaktyczna. Akcję zorganizowało Miasto Radomsko, Komenda Powiatowa Policji w Radomsku oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Akcja została przeprowadzona 14 kwietnia 2022 roku. W tym dniu zwiększono kontrolę stanu trzeźwości pośród mieszkańców naszego miasta oraz okolic. Kontrolowani byli zarówno kierowcy samochodów jaki i rowerzyści. Osoby, które podczas badania były „czyste” otrzymywały w prezencie drobne lecz atrakcyjne upominki w postaci: samochodowych uchwytów na telefon, jednorazowych alkotestów, saszetek oraz oświetlenia rowerowego.
Aktualnie nadużywanie alkoholu jest problemem światowym. Statystyki zapadania na chorobę zwaną alkoholizmem są niepodważalne. Dziś mierzą się z tym problemem ludzie na całym świecie. Idea „Światowego Dnia Trzeźwości” nawołuje, aby chociaż w tym jednym dniu ograniczyć spożywanie alkoholu oraz poprzez liczne akcje profilaktyczne uczulać ludzi na problem alkoholizmu.

Radomska młodzież triumfuje w konkursie „Najaktywniejszy Czytelnik”
Remont wodnego placu zabaw w Radomsku opóźnia otwarcie, ale zyskujecie nową kurtynę wodną!
Radni potwierdzili sukces finansowy szpitali w Radomsku
Wakacyjne bezpieczeństwo i tydzień bez przemocy – ważny apel w szkole
Nie – Zwyczajne Opowiastki” zmienia godzinę na 18:00!
Nowy sprzęt przeciwpożarowy dla strażaków!
Uczniowie PSP w Dziepółci triumfują w konkursie „AleMózgi!” 2025/2026