Bardzo wysokie mandaty dla kierowców z Radomska

W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji wystawili bardzo wysokie mandaty dla kierowców i pieszych nieprzestrzegających zasad obowiązujących na drogach.

W całym kraju od początku roku sporo kontrowersji i poruszenia wywołał wprowadzony nowy taryfikator mandatowy. Ma on przełożenie na niebywale wysokie mandaty karne w całej Polsce. Również w naszym mieście – Radomsku odnotowano bardzo wysokie mandaty za nieprzestrzeganie przepisów drogowych. Dobrą stroną wprowadzonych zmian jest fakt, że kierowcy samochodów będą częściej starali się przestrzegać obowiązujących na drogach przepisów.

W miniony weekend w regionie Radomska wystawiono kilka bardzo wysokich mandatów. Jednym z ukaranych osób okazał się 20-letni mężczyzna, który nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, ponadto poruszał się niesprawnym samochodem i wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Ukarany otrzymał 2700 zł mandatu. Innym dotkliwym dla portfela przykładem jest zachowanie mieszkanki Radomska. Kobieta za przejechanie na czerwonym świetle otrzymała, aż 2000 zł kary do zapłaty.